Посібник з експортного контролю України створено з метою надання українським торговельним суб'єктам практичних рекомендацій, довідкових матеріалів та порад з питань експортного контролю. Посібник включає детальне роз’яснення чинних нормативно-правових актів з прив’язкою до останніх змін законодавства, наглядний інструментарій із заповнення необхідних документів та покрокову методологію щодо здійснення міжнародних передач товарів, що в свою чергу сприятиме підвищенню обізнаності про останні події, що відбуваються в цій галузі.
     Посібник є практичним інструментарієм для суб’єктів ЗЕД при здійсненні міжнародних передач контрольованих товарів. Матеріали посібника сприятимуть полегшенню роботи фахівців вітчизняних підприємств, бізнесових структур та брокерів (посередників) в сфері експортного контрою України. Практичні рекомендації, форми і бланки необхідних документів та наглядні приклади з роботи фахівців Держекспортконтролю та митних служб України сприятимуть в роботі суб’єктів підприємницької діяльності та прискорять процедури отримання дозвільних документів у сфері експортного контролю.
     У додатку до Посібника читачам пропонується переклад на українську мову чинного єдиного списку товарів подвійного використання, який є Додатком І до Регламенту ЄС No 428/2009. Зазначений Регламент встановлює режим Європейського Союзу щодо контролю за передачами товарів подвійного використання (ТПВ). Починаючи з 2009 року, Додаток І регулярно оновлюється (в останні роки – щорічно). При його оновленні враховуються ті зміни, які вносяться до контрольних списків у рамках діяльності Австралійської групи, Режиму контролю за ракетними технологіями, Групи ядерних постачальників, Вассенаарської домовленості та виконання Конвенції про заборону хімічної зброї. Представлений у публікації переклад єдиного списку ТПВ було введено в дію у грудні 2018 року. Перекладений на українську мову єдиний список товарів подвійного використання, запроваджений в ЄС, буде корисним довідковим матеріалом для представників державних органів, промисловості, наукових установ, експертів, які залучені до різних аспектів діяльності, повʼязаної з міжнародними передачами ТПВ.
     Проект став можливим завдяки фінансуванню Українським Науково-Технологічним Центром (УНТЦ), за кошти Представництва ЄС в Україні. Виконано Науково-технічним центром експорту та імпорту спецтехнологій, техніки та матеріалів (НТЦ) за підтримки Державної служби експортного контролю України.

Цей проект фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні
Адреса:
вул. Володимирська, 101,
01033, Київ, Україна
Тел.:  +38 044 39 08 010
Fax: +38 044 39 08 015
Європейський Союз складається з 28 країн і народів цих країн. Це унікальне політично-економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права та прав людини. Понад п'ятдесят років ми створюємо територію миру, демократії, стабільності та процвітання на нашому континенті, зберігаючи при цьому культурну різноманітність, толерантність та свободи особистості. ЄС прагне ділитись своїми цінностями та здобутками як з сусідніми країнами та народами, так і з тими, хто знаходиться далеко від нього.

Цей проект виконується
Українським науково-технологічним центром
Адреса:
вул. Металістів, 7a,

03057, Київ, Україна
УНТЦ – це міжурядова організація, яка фінансується Європейським Союзом та Урядом США, і має на меті сприяння миру та процвітанню у світі шляхом колективного зниження хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних (ХБРЯ) ризиків завдяки підтримці громадських науково-технологічних партнерств та співпраці, яка спрямована на усунення світових загроз безпеці та забезпечення та недопущення їхнього поширення в Україні, Грузії, Молдові та Азербайджані.